Nesenai dingę asmenys Daugiau
41 m. (Alytus)
86 m. (Kaunas)
Mažeikiai (52 m. )
80 m. (Klaipoeda)
72 m. (Latvija)
Ieškote artimo?
Gal jūsų kas nors ieško?
Anketos įvedimas LT
Заявка на поиск RU
Enter an inquiry EN
Mūsų partneriai
vakarai.us
Savo artimųjų
Asmuo surastas
2019 m. Kovo 14 d.

Nėra lengva patikėti tuo, ką papasakojo Danutė. O ir ji pati nėra tikra, kad tai, ką girdėjusi, yra tiesa. Neturi jokių įrodymų, kad 1948-aisias rugpjūčio 7 dieną Biržų ligoninėje gimę dvyniai buvo sukeisti. Kad nežinomos gimdyvės sūnus, motinų susitarimu pateko į Danutės tėvų - Daratos ir Jono Savickų - šeimą. Kad ilgus metus broliu ji vadino biologiškai svetimą žmogų. Kad kažkur kitoje šeimoje suaugo tikroji Danutės sesuo, jos jaunesnės sesers dvynė.  Tokią istoriją ji išgirdo iš giminių ir labai laukia, kad atsirastų žmonių, kurie šią sunkiai suvokiamą istoriją galėtų patvirtinti arba paneigti.

Na o praėjusių metų pabaigoje kartu su Vilkaviškio krašto istoriku Antanu Žilinsku pradėjome narplioti vieną seną pokario istoriją, apie karo metais gana stambų Suvalkijos ūkininką Andrių Gavėną, savo sodyboje Juozūniškės kaime slapsčiusį žydų tautybės žmones. Nė nemanėme, kad prie šios istorijos keliais etapais vis būsime priversti sugrįžti.

Po paskutinio pasakojimo, jau šių metų pradžioje, prašėme atsiliepti tuos, kurie galėtų padėti identifikuoti šį asmenį ir kurie bent jau žinotų tikslią žydų gelbėtojo Andriaus Gavėno gimimo ir mirties datą. To reikėjo tam, kad Vilniaus Gaono žydų muziejaus darbuotojai galėtų įamžinti šio geradario pavardę, kad pasaulio tautų teisuolių sode šaknis įleistų ir Andriaus Gavėno atminčiai pasodintas medelis.

Ir šį vakarą šį pasakojimą jau pabaigsime. Kadangi tik visai neseniai mums pavyko rasti tai, ko ieškojome.

Laidos pabaigoje – dar viena neįtikėtina istorija. 50 metų vyras Ričardas buvo vadinamas kitu vardu ir kita pavarde, 50 metų manė, kad apie save žino viską. Ir tik visai neseniai, norėdamas išsiimti gimimo liudijimo dublikatą, sužinojo, kad gyveno tarsi kito žmogaus, kitos šeimos gyvenimą, nė nenutuokdamas apie tai, kad tų, tikrųjų, biologinių artimųjų net nepažįsta.

O kai nėrėme į jo artimųjų paieškas, kai ruošėmės pirmajai pažinčiai su jo gimdytoja, pasijautėme lyg leistumės į kažin kokią avantiūrą. Į kelionę be jokių garantijų, be jokio išankstinio scenarijaus, vedini tik jausmais ir pasitikėdami, kaip sakoma, tik Dievu.