Nesenai dingę asmenys Daugiau
41 m. (Alytus)
86 m. (Kaunas)
Mažeikiai (52 m. )
80 m. (Klaipoeda)
72 m. (Latvija)
Ieškote artimo?
Gal jūsų kas nors ieško?
Anketos įvedimas LT
Заявка на поиск RU
Enter an inquiry EN
Mūsų partneriai
vakarai.us
Savo biologinių šaknų
Asmuo surastas
2019 m. Kovo 14 d.

Laidos pradžioje - vienos Lietuvoje apsigyvenusios latvės paieškų skelbimas. Daiva – Dacė ieško ilgus metus nematytų brolių: Ilguonio Isaks, gimusio 1971-ųjų rugsėjo 27 d., ir Aivaro Isaks, gimusio 1974-ųjų rugsėjo 3 d. Abu jie yra Ainos Isaks ir Evaldo Virbulio sūnūs, gimę Latvijoje, Dobelės rajone.  Daivos giminėje sklandė kalbos, kad abu broliai žuvę. Tačiau kol niekas to nepatvirtino, kol nematė brolių antkapių, Daiva gina lauk niūrias mintis ir tikisi, kad kas nors padės jai bent ką sužinoti apie ieškomus brolius.

Antroji paieškų dalyvė, Teresė, taip pat ieško brolio. Tačiau apie jį težino tiek, kad brolis gimė 1944-ųjų gegužę. Tuometinėje Kauno Žydų ligoninėje jį pagimdė Teresės mama Ona Skukauskaitė. Kūdikystėje Teresės brolis, pakrikštytas Jonu buvo paliktas Kauno kūdikių namuose. Kur iš jų iškeliavo – tebėra didžiausia mįslė.

Kitos šio vakaro paieškos atsklendė pas mus iš Šiaurės Airijos. Atsklendė kaip pagalbos prašymas, kaip viltis, kad bus išgirstos. O po kurio laiko jau važiavome į gruodo sukaustytų plynių Šiaurės Lietuvos kraštą.

Tačiau nei Airijoje, nei Lietuvoje, nei mūsų tos dienos pašnekovai, nei mes patys dar nežinojome kokią prieštaringą istoriją šįsyk ir vėl mums pametėjo gyvenimas.

Laidos pabaigoje – labai jautri, intriguojanti istorija, kuri susirado mūsų laidą iš Vokietijos.

Kadaise dvi pametinukės sesutės iš Lietuvos buvo įvaikintos į vieną šeimą Vokietijoje. Įtėviai niekada neslėpė nuo mergaičių nei jų kilmės, nei paties įvaikinimo fakto. Ir regis, nei vienai, nei kitai šis žinojimas nekliudė.

Tačiau ilgainiui, augant ir bręstant, naturalūs klausimai, kas aš, iš kur ir kokie tie, mano tikrieji artimieji, vis dažniau nusėsdavo merginų galvoje ir vis dažniau kreipė jų žvilgsnius į Lietuvą. Šitaip jos vieną dieną ir susirado mūsų laidą. Ir nė neįtarė, kad du šaunūs vaikinai, Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje, jau seniai galvojo apie jas ir kaip įmanydami stengėsi jas susirasti.

Nacionalinė paieškų tarnyba, penktadienį, 18.30 val.